ידיעות בעיתונות מ-2014

תורת ההשכלה

24 דצמבר, 2014

בשנים האחרונות פונים נשים וגברים חרדים ללימודים טכנולוגיים. לפי נתונים של מוסד שמואל נאמן, בין 250 ל-300 חרדים מסיימים את לימודיהם בתחום, מרביתם נשים.

4 חברות שהוקמו בתמיכת משרד המדע שוות 750 מיליון שקל

03 דצמבר, 2014

דוח של מוסד שמואל נאמן, עבור משרד המדע בחן את ההצלחה של התוכנית למימון מחקר תשתיתי. במהלך שלוש שנים השקיע משרד המדע במסגרת התוכנית, 200 מיליון שקל ב-208 פרוייקטים. מהדוח עולה כי התוכנית פועלת בנישה ייחודית, אשר הצליחה לייצר ידע חדש שהוביל להתפתחות גם במחקר היישומי. כמו כן נמצא כי התחומים בהם ההשקעה הניבה את תוצאות טובות במיוחד הם תאי גזע, חומרים מתקדמים, ננוטכנולוגיה, אלקטרואופטיקה, רפואה, ביוטק וחלל.

יהדות היא לא האויב של צה"ל

25 נובמבר, 2014

פנל בכנסת על תפקידה של הדת  בצה"ל עורר דיון סוער בין חברי הכנסת הדתיים לאומיים לבין החילונים.

ד"ר ראובן גל, חוקר העוסק בקשר בין דת וצבא, הוזמן להשתתף בישיבה כמומחה, בעקבות ספרו "בין הכיפה לכומתה".  גל הסביר שהדאגה עקב תהליך ההדתה המתרחש בצה"ל נובעת מהחשש שחיילים יעדיפו לציית לרבנים לפני שיצייתו למפקדיהם.

סימן שאתה צעיר: האם גיל 29 הוא הגיל המושלם?

20 נובמבר, 2014

בשלוש השנים האחרונות עורכים פרופ' עוז אלמוג וד"ר תמר אלמוג מחקר מקיף על “דור ה־Y הישראלי" בחסות מוסד נאמן בטכניון. “אנחנו מכירים את תופעת משבר רבע החיים של גיל 25", מסביר פרופ' אלמוג. “בגיל 29 אתה כבר מתחיל להיות מעט אחרי”.

דוח: המחקר הישראלי מצליח למרות ירידה בתקציבי האוניברסיטאות

23 אוקטובר, 2014

לפי מחקר של הטכניון, רבות מהאוניברסיטאות בישראל עדיין מובילות עולמיות במחקר מדעי, למרות שישראל מוציאה על האוניברסיטאות שלה פחות מהממוצע ב-OECD, בהתחשבות במספר הסטודנטים.

ישראל מדורגת בין עשר המדינות המובילות בעולם באיכות המחקר המדעי

23 אוקטובר, 2014

על פי מחקר שנערך בטכניון, האוניברסיטאות הישראליות בולטות בעיקר באיכות המחקרים בכימיה ובפיסיקה, במדעי המחשב ובמינהל עסקים ■ עם זאת, בשנים האחרונות חלה הידרדרות בכמה תחומי מחקר ■ עורך המחקר: "המצב הוא תוצאה של השקעות משנות ה–80"

טבע האדם

03 אוקטובר, 2014

שינויי האקלים הם לא תחזית של מומחי אקלים מלפני 30 שנה לגבי עליה של חצי מעלה או מעלה שלמה במאה הקרובה. שינויי האקלים הם מה שאנחנו רואים כאן ועכשיו. חורף 2013 שהתחיל בסערה אחת משמעותית אחת ואז הפך לאחד השחונים בשנים האחרונות, הצפות, שריפות יער ועוד. על המערכות הממשלתיות והעירוניות להיערך לשינויים אלה.

הנעה אקדמית למשק הגז

30 ספטמבר, 2014

פרופ' אילון השתתפה בכנס בו נדונו ההיבטים של תעסוקה במשק הגז. פרופ' אילון הציגה את לימודי התואר השני בניהול ומדיניות אנרגיה באוניברסיטת חיפה, בה היא משמשת כראש התוכנית

תכנית "רמזור לצפון" להשבחת מורים למתמטיקה ברמת 5 יח"ל יצאה לדרך

29 אוגוסט, 2014

20 בתי ספר בצפון ישתתפו בתכנית שתוקצבה ב-2.6 מיליון שקלים.

העסקת חרדים – הקשיים, היתרונות והערך-המוסף

28 אוגוסט, 2014

איליה זטקובצקי, עוזר מחקר בפרויקט "שילוב חרדים" של מוסד שמואל נאמן בטכניון, בחן כמה מחקרים ונתונים שהתייחסו להשתכרות חרדים, כמה כספים המדינה מעבירה להם וכמה תועלת תצמח מהכנסת אותם חרדים לשוק העבודה ומגיע למסקנה כי שילוב בתעסוקה חרדים יטיב עם המשק.

מדד שנגחאי: כל האוניברסיטאות הישראליות ירדו במיקום

25 אוגוסט, 2014

לפי מחקר שערך מוסד שמואל נאמן בטכניון, בשנת 1991 דורגה ישראל במקום הראשון בעולם מבחינת תפוקת המחקרים המדעיים, ושמרה על מיקום גבוה עד לשנת 2003. לאחר מכן החלה להידרדר, עד שב-2001 ירדה למקום ה-13.

מפספסים את הסטארט-אפ ניישן

24 אוגוסט, 2014

 במחקר שערך מכון שמואל נאמן בטכניון עולה גם כן בעיית המחסור הגובר במהנדסים. פרופ' שלמה מי-טל מצביע על אינדיקציות מדאיגות שמתקבלות מדירוג תלמידי ישראל במבחני ההשוואה הבינלאומיים (PISA) במתמטיקה (38).

מחקר בטכניון: "ישראל היא סטארט־אפ ניישן בינוני מאוד"

12 אוגוסט, 2014

לטענת חוקרים במוסד שמואל נאמן בטכניון, מיצוי פוטנציאל הצמיחה של ההיי־טק הישראלי יכול להזניק את התוצר ב–20% ■ פרופ' שלמה מי־טל: "הסטארט־אפ ניישן זו שכבה צרה מאוד. 9% מהעובדים לא יכולים לפרנס מדינה שלמה"

מרכזי הפיתוח הזרים: היתרון של ההיי־טק הישראלי

14 מאי, 2014

יותר מבכל מדינה אחרת, מגזר ההיי־טק והמו"פ הישראלי נסמך על השקעות זרות. האם חברות ענק כמו אינטל, מיקרוסופט וגוגל מנצלות את הידע הישראלי לעשיית רווחים בחו"ל, או תורמות לתוצר המקומי? בטכניון מאמינים כי תפקידן קריטי להצלחת ההיי־טק הישראלי.

האוניברסיטאות בישראל שומרות על מעמדן הבינלאומי

03 אפריל, 2014

ישראל שמרה על מעמדה האקדמי בעולם, אך המתחרים נהיו קשוחים יותר, לפי מחקר השוואה מקיף על השנים 2003-2013 שנערך ע"י עמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית, פרופ' אורי קירש.

הערכת מחקר בישראל: ראיון עם ד"ר דפנה גץ

02 מרץ, 2014

ב-2013, מוסד שמואל נאמן פרסם דו"ח המכסה את התפוקה המדעית בישראל 1990-2011, זיהוי הדיסציפלינות המדעיות המובילות בארץ ומשווה אותם למדינות ברחבי העולם. עם המיקום הגיאוגרפי הייחודי והרכב דמוגרפי, ישראל מציגה מקרה מעניין של יכולות מדעיות ותפוקה כמו גם מגמות של שיתוף פעולה. למהדורה זו, ראיינו את דפנה גץ, החוקרת הראשית של דוח זה.

מודל להתנהגות סביבתית

28 פברואר, 2014

מגזין מעריב, אשר דרג את 100 האנשים והארגונים הירוקים בישראל, כלל גם את פרופ' אופירה אילון ממוסד שמואל נאמן ואוניברסיטת חיפה. פרופ' אילון שותפה בחיבור דוחות עבור המשרד להגנת הסביבה, משרד האוצר, משרד התשתיות וגופים ממשלתיים אחרים, וכן פרסמה מאמרים רבים בתקשורת הפופולרית והמקצועית.

האם מקצועות הקלינטק והאנרגיה המתחדשת יכבשו את העתיד?

10 פברואר, 2014

פרופ' אילון, חוקרת בכירה במוסד שמואל נאמן, משמשת גם כמרצה וחוקרת באוניברסיטת חיפה. מתוקף תפקידה כראש התוכנית לנהול ומדיניות אנרגיה היא מסבירה על ההכשרה הניתנת לסטודנטים בתוכנית

איך לרתום את התעשייה המסורתית לסטארט־אפ ניישן

10 פברואר, 2014

לצד תעשיית היי־טק משגשגת, שבה החדשנות היא ערך מוביל, פועלת בישראל תעשייה מסורתית נרחבת שבה החדשנות נמוכה ופריון העובדים מפגר אחרי העולם. המפעלים של רב בריח באשקלון ושל תעשיות לכיש וסינרג׳י בשדרות הם דוגמה כיצד חדשנות יכולה ליצור יתרון תחרותי גלובלי גם בתעשייה המסורתית, ולספק מקומות עבודה יציבים ומשתלמים.

טיפול בפסולת וזיהומים ביולוגיים – איפה לומדים את זה?

10 פברואר, 2014

פרופ' אופירה אילון, העומדת בראש תחום איכות הסביבה במוסד נאמן, גם משמשת כמרצה בחוג לניהול משאבי טבע וסביבה, ועומדת בראש התוכנית לניהול ומדיניות אנרגיה. במאמר סוקרת פרופ' אילון את מקצועות הלימוד וההכשרות של הסטודנטים בתוכנית.

את הנתינה לכלל ינקתי בבית

02 פברואר, 2014

פרופסור ארנון בנטור סיים שורה של תפקידים בכירים בטכניון, והאחרונים שבהם הם ראש בית הספר הבינלאומי של הטכניון אשר אותו הוא ייסד ומשנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון.

ינואר שחון- שמש שקרנית

22 ינואר, 2014

מרכז הידע לשינויי אקלים וההכרח להיערך לשינויים אלה רק מתחקזים לאור התחזית הקודרת והמטרידה ביותר מתגשמת סביבנו.

"החרדים יתרגלו מהר למציאות הצבאית"

08 ינואר, 2014

הפסיכולוג הראשי לשעבר בצה"ל, ד"ר ראובן גל, מעריך שאחרי הפגנות הענק החרדים יתגייסו וישתלבו היטב. "הם יכולים לראות את מי שכבר התגייס ומתפרנס בכבוד".

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות