עוז אלמוג

עמית מחקר בכיר, ראש פרויקט אנשים ישראל
oalmog@univ.haifa.ac.il

החוג ללימודי ארץ ישראל, אוניברסיטת חיפה

פרופ' אלמוג מתמחה בסוציולוגיה של החברה הישראלית. תחומי העניין שלו כוללים: מגזרים, תרבויות וסגנונות חיים בישראל, היסטוריה סוציולוגית של מדינת ישראל, זהות ישראלית, תרבות חיי היומיום בישראל, סמיולוגיה (ניתוח משמעויות תרבותיות).
מנהל מדעי ועורך ראשי של האתר 'אנשים ישראל - המדריך לחברה הישראלית'
אתר אנשים ישראל: http://www.peopleil.org

פרופ' אלמוג מכהן כיו"ר ועדת מקצוע להוראת מדעי החברה – סוציולוגיה, במשרד החינוך.

The People Israel Project

פרויקט אנשים ישראל - המדריך לחברה הישראלית www.peopleil.org

"אנשים ישראל" הוא הוצאה לאור מקוונת, שמהווה מדריך מקיף - טקסטואלי ויזואלי לחברה הישראלית. הפרויקט נולד מתוך אמונה שבאמצעות אספקת מידע עדכני, עשיר, מגוון ואמין, לצד ניתוחים ופרשנות מקיפה של תופעות שונות, תינתן תרומה מעמיקה למגזרים שונים בישראל, לגיבוש מדיניות ציבורית אפקטיבית, להפחתת דעות קדומות וסטריאוטיפים בציבור הישראלי, לעידוד סובלנות כלפי האחר והשונה ולמתן יתר לגיטימציה לעושר שבשונות.
פרויקט דור ה-Y הישראלי

פרויקט דור ה-Y הישראלי

דור ה-Y הוא שכבה של צעירים חילוניים שנולדו בשנות השמונים והתשעים של המאה העשרים. הם גדלו ועוצבו בעידן הערוצים המסחריים, מהפכת ה-PC, האינטרנט והסלולארי, התפתחות תרבות הפמיניזם, זכויות האזרח והאינדיבידואליזם, מתקפת הטילים מעיראק, רצח רבין, כלכלת השפע והיזמות, פיגועי ההתאבדות והמלחמה בטרור המוסלמי, משבר המנהיגות, מהפכת הפנאי והבידור, הנורמליזציה של הנסיעה לחו"ל, והתפתחות המעמד הבינוני הרחב האשכנזי-מזרחי (צמצום הפערים העדתיים). השפעת הדור הזה על החברה הישראלית היא עצומה והפרופיל התרבותי שלו מעלה שאלות רבות.
The Martin and Dorothy Kellner Health Promotion Program

תכנית לקידום הבריאות על שם מרטין ודורותי קלנר

התכנית לקידום הבריאות ומניעת מחלות כרוניות היא תכנית קהילתית שמטרתה להשפיע בצורה חיובית על גורמי הסיכון הידועים ובכך להקטין את השכיחות, ההיקף והתמותה ממחלות כרוניות. מניעת המחלות תתרום להפחתת עלויות הבריאות, ההולכות וגדלות, תוך קידום בריאות, פריון, ואיכות החיים של האוכלוסייה. ניתן לצפות כי הצלחת התכנית תוביל לשינוי במדיניות לאומית בתחום זה, תוך התמקדות במניעת מחלות וקידום בריאות.
Vintage Advertising

פרסום וינטאז'

26 מאי, 2013
תערוכה חדשה מציגה תמונות של מולה עשת משנות ה-60 עד תחילת שנות ה-90 בפרסום, אופנה, צילום ועיצוב.
On graduates and lies

על בוגרים ושקרים

01 פברואר, 2013
מיהו הבוגר המצוי של מערכת החינוך הבית ספרית והגבוהה שלנו? הוא שייך לדור שאינו מסוגל להעמיק בקריאה, להשתוקק לידע ולחתור לאמת. אם לא נכיר במציאות הזאת ואם לא נמצא לה תגובה חינוכית הולמת, החינוך האקדמי יקרוס. הוא כבר קורס
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות