הערכת ההשפעה של תעשיית החלל על כלכלת ישראל

צטט כ:
גץ דפנה, כצמן ארקדי, זלמנוביץ בלה, פייקובסקי דגנית, גלעד ורד, אבן-זוהר יאיר. הערכת ההשפעה של תעשיית החלל על כלכלת ישראל חיפה, ישראל, מוסד שמואל נאמן, 2009. https://neaman.org.il/Evaluation-Space-Industry-Impact-Israeli-Economy-pub1-HEB
קבצים להורדה:
Space final.pdf(7102KB)

הפרסום כולל שני דו"חות של השלב השני בפרויקט שפעל במימון משותף של מוסד נאמן במסגרת התוכנית "כלכלת הביטחון הלאומי" ושל מנהלת מת"א במשרד הביטחון. מטרת הפרויקט היא למפות את הקשרים במצולע הכוחות אקדמיה,  מערכת  הביטחון,  תעשייה  וכלכלה,  אשר  נוצרו  בתהליך  צמיחת  ענף  חקר  טכנולוגיות החלל ויישומן בארץ.  במסגרת הפרויקט נעשה מאמץ להעריך את השפעתה של תעשיית החלל על כלכלת ישראל, על ידי  איסוף, ניתוח, והצגה של נתונים על התעשייה, הכשרת כוח האדם והמו"פ בתחום זה. השאיפה היתה לרכז נתוני מפתח על תעשייה זו ועל הגורמים המשפיעים על התפתחותה ותרומותיה כדי לבחון את המדיניות  הממשלתית לגבי התעשייה בנושאי חלל.
העבודה סוכמה ב-6 דו"חות, שמתוכם 4 דו"חות נכתבו במהלך שנת 2007 ושני דו"חות נכתבו במהלך שנת 2008.

 
דו"ח מספר 5- "ניתוח מאפיינים ומגמות של תעשיית החלל בישראל" – הציג נתונים מסקר של חברות חלל בישראל ומראיונות עם גורמים המעורבים בתעשיית החלל ובפעילות החלל בארץ.

דו"ח מספר 6 – "דוח מסכם על חקר השוק והמדיניות בתחום החלל" – הוקדש למדיניות בתחום החלל ולניתוח מבנה שוק החלל העולמי, מגמות של תעשיית החלל בעולם, מיקומה של תעשיית החלל הישראלית בשוק הגלובאלי ומיצובה.

פרסומים נוספים שיכולים לעניין אותך

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות