רוח צפונית: פטריוטיות מקומית ומשבר מדינתי

צטט כ:
אהרון גוטמן מירב, קנת רון, יבלברג ירון, תמיר גולן, רביבו גיל. רוח צפונית: פטריוטיות מקומית ומשבר מדינתי חיפה, ישראל, מוסד שמואל נאמן, 2024. https://neaman.org.il/North-Wind-Local-Patriotism-and-National-Crisis

דו"ח זה מציג את ממצאי הסקר שנערך בקרב תושבי הצפון אשר פונו מבתיהם בעקבות אירועי ה 7 באוקטובר והמלחמה שפרצה בעקבותיה. פינוי תושבי הצפון הוא מאורע יחיד וחד פעמי בהיסטוריה של החברה הישראלית. מאות אלפי אנשים נעקרו מבתיהם והם מתגוררים במלונות ומוקדי פינוי אחרים. הסקר נערך באמצעות מערכת הסקרים של קבוצת שמואל נאמן בהובלתו של גולן תמיר. גיל רביבו סייע בעיגון חלק מהתשובות במפה. דר' ירון יבלברג הוביל את כתיבת הסקר ביחד עם פרופ' אהרון גוטמן. פרופ' רון קנת ניתח את הממצאים לצידו של דר' יבלברג.
הסקר הוא פרי שיתוף פעולה עם "לובי 1701" והוא הופץ באמצעות קישור לשאלון אינטרנטי. לובי 1701 היא קבוצה של תושבי הצפון הכוללים מגוון של ישובים ועמדות פוליטיות שונות אשר הוקמה על מנת לעורר מודעות למצב בצפון ולדרוש את שינוי המצב הבטחוני בגבול הצפון, בכפוף להחלטה 1701 של האו"ם מסוף מלחמת לבנון השנייה, המחייבת את ארגון חיזבאללה לסגת מעבר לקו הליטני. קבוצת המובילים של הפורום קיבלה את טיוטת הסקר והעירה הערות. אחרי שכ20 מפונים השיבו, שיפרנו וקיצרנו את הסקר. 340 מפונים ומפונות ענו לסקר.

ממצאי הסקר מופיעים בדוח המצורף.

פרסומים נוספים שיכולים לעניין אותך

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות