מערך לדיווח ורישום פליטות גזי חממה בישראל: סיכום דיווחי שנת 2012

צטט כ:
אילון אופירה, לב-און מרים, לב-און פרי, גולדרט טל, כרם אפרת. מערך לדיווח ורישום פליטות גזי חממה בישראל: סיכום דיווחי שנת 2012 חיפה, ישראל, מוסד שמואל נאמן, 2012. https://neaman.org.il/Greenhouse-Gas-Emissions-Reporting-Registration-System-2012-HEB
קבצים להורדה:
Greenhouse Gases.pdf(742KB)

42 חברות וארגונים מסרו את דיווחן לגבי כמות פליטות גזי החממה לשנת 2012 למשרד להגנת הסביבה. המערך הינו וולונטרי והוא מייצג כ-68% מכלל הפליטות במצאי הפליטות הלאומי.

כל חברה אשר דיווחה על הפליטות למערך הדיווח צרפה לטופס הדיווח גם הצהרה חתומה בדבר אמינות הנתונים, כנדרש בתקנון של מערך הדיווח והרישום.  דיווח ורישום פליטות גזי חממה על ידי החברות המשתתפות הינו וולונטרי אולם כפוף לקריטריונים ולשיטות אשר פותחו על ידי המשרד להגנת הסביבה ומוסד שמואל נאמן, בשיתוף צוות עבודה המורכב מנציגים מכל מגזרי המשק וגופים ממשלתיים שונים.  

קובץ אקסל מיוחד, אשר פותח ומעודכן כל שנה על ידי צוות מוסד שמואל נאמן, משמש ככלי עזר לכימות פליטות גזי חממה ותיעוד מצאי הפליטות של הגוף המדווח. סרטוני הדרכה למילוי טפסי הדיווח נמצאים באתר המשרד להגנ"ס.

בהתאם לנוהל שאומץ, טופסי הדיווח לשנת 2012 נשלחו למשרד להגנת הסביבה בעוד שנתוני הרקע המתעדים את הדיווחים נמסרו על ידי החברות לשרת בהתאחדות התעשיינים. החברות שדיווחו את נתוני פליטות גזי חממה שלהן לשנת 2012 זכאיות לקבל "אות הכרה שלב 1" עבור מאמציהן.

במהלך שנת 2013 המשרד להגנת הסביבה המשיך לקדם את יישום אימות פליטות גזי החממה על ידי גופי ווריפיקציה מאושרים. לקדום צעד זה עבד צוות אנרגיה וסביבה במוסד שמואל נאמן עם המשרד בכדי לפתח שני מסמכי הנחיה (הנמצאים באתר המשרד להגנת הסביבה מינואר 2013).

פרסומים נוספים שיכולים לעניין אותך

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות