הערכת תוכניות המצוינים של הטכניון

תכנית המצוינים של הטכניון נוסדה בשנת 1992, ומיועדת לתלמידי תואר ראשון בפקולטות למדעים והנדסה, שזוהו כבעלי יכולות יוצאות דופן. מטרת התוכנית היא לאפשר לתלמידים למצות את הפוטנציאל הגלום בהם תוך הענקת חופש מרבי במהלך הלימודים, על ידי העמקה והרחבה של נושאים המעניינים אותם ולחשוף את הסטודנטים לנושאים ומחקרים שאינם כלולים בתכנית הלימודים הרגילה.

בטכניון קיימות חמש תכניות מצוינות נוספות בפקולטות: פיזיקה, הנדסת חשמל, מדעי המחשב, הנדסת מכונות וביולוגיה, שמטרתן לטפח מנהיגות מכוונת מחקר אקדמי ולעודד את התלמידים המצטיינים להמשיך ללימודי מוסמכים ובנוסף, לעודד מנהיגות ביזמות ובתעשיית הייטק.

מטרת המחקר היא לספק לבעלי העניין ומקבלי ההחלטות בטכניון תמונת מצב על תכניות המצוינים  של הטכניון (התוכנית הכללית והתכניות בפקולטות), למפות את היעדים ולהעריך אותם, לתאר את התרומות וההישגים של תכניות אלו לאורך השנים ולאמוד את הצלחתן. המחקר עורך שימוש בקשת רחבה של שיטות מחקר כמותיות ואיכותניות. הוא כולל ניתוח מקורות מידע מגוונים, על מנת ליצור הבנה מעמיקה של תכניות המצוינים בטכניון. ניתוח זה נעשה תוך השוואת התוכניות לתוכניות מצוינות דומות בארץ ובעולם ומתבסס על מאגר מידע כמותי המאפשר לנתח את תפוקות התוכניות והישגיהן ולאמוד את היקף העמידה ביעדיהן.

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות