הקמת מנגנון למחקר ופיתוח של אמצעי לוחמה בטרור להגנת הציבור מפני טרור בתחום ה HLS- Homeland Security

צטט כ:
ברי ארנה, לירון נדב, קוזיאטין אילן, יכין שמוליק, טרכטנברג מנואל, ארדיטי דני, פקר חמי, ענבר דן. הקמת מנגנון למחקר ופיתוח של אמצעי לוחמה בטרור להגנת הציבור מפני טרור בתחום ה HLS- Homeland Security חיפה, ישראל, מוסד שמואל נאמן, 2007. https://neaman.org.il/Establishment-RD-Anti-Terror-Warfare-Mechanism-HEB
קבצים להורדה:
terror.pdf(1273KB)

מספר האיומים על העורף הישראלי רב מאוד. לעולם לא נהיה מסוגלים למנוע (להגן מפני) כל איום טרור אפשרי. בעוד איומים מסוגים שונים דועכים, איומים אחרים צפים ועולים. טרוריסטים משנים ללא הרף את האמצעים והשיטות להשגת מטרותיהם ולכן, מדינת – ישראל חייבת במנגנון מו"פ יעודי רציני בעל יכולות גבוהות ומשאבים מוצקים להתמודדות עם הטרור הנוכחי והעתידי.
מסמך זה משרטט תהליך שבאמצעותו יכולים המדע והטכנולוגיה לתרום למלחמתה של מדינת-ישראל בטרור. הצעה זו מזהה פעולות מפתח להפחתת סיכונים נוכחיים  ועתידיים, באמצעות תכנית מחקר ופיתוח ארוכת-טווח. חשוב לציין כי תהליך של מו"פ, הינו רק "מכפיל כוח" אחד, בין כל יתר מרכיבי הלוחמה בטרור.
מוסד שמואל נאמן  והמטה ללוחמה בטרור השלימו לאחרונה עבודת –מטה לחקר הסוגיה לעיל. מטרת המסמך הינה להציג תהליך רעיוני, שיישומו עשוי לסייע רבות למוכנות הלאומית ללוחמה בטרור.

פרסומים נוספים שיכולים לעניין אותך

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות