פורום אנרגיה 30: חשמל מאנרגיה סולארית בישראל

צטט כ:
גרוסמן גרשון, ליבס עידן. פורום אנרגיה 30: חשמל מאנרגיה סולארית בישראל חיפה, ישראל, מוסד שמואל נאמן, 2013. https://neaman.org.il/EF30-Solar-Energy-Electricity-Israel-HEB

ב-2009 החליטה ממשלת ישראל על יעד 20-10: 10% מכלל החשמל בשנת 2020 ייוצר מאנרגיות מתחדשות, וכן יעד ביניים של 5% בשנת 2014. במסגרת זו, מדיניות התמיכה הממשלתית בהקמת מתקנים לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת מתבטאת בהוצאת מכרזים ובעיקר בקביעת מכסות והסמכת רשות החשמל לקבוע תעריפי הזנה.

עם הירידה הניכרת במחירי הפנלים הפוטוולטאיים בעולם בשנים האחרונות, קיימת נטייה לשנות את ייעודם של פרויקטים שתוכננו לקום בטכנולוגיה תרמו-סולארית לטכנולוגית PV. אחד הנושאים החשובים לדיון בהקשר זה הוא התועלות הנלוות למתקנים תרמו-סולאריים, המאפשרים שילוב פתרונות של אגירת אנרגיה והפעלה בשיטה היברידית (אספקת חום משריפת דלק בשעות של קרינת שמש נמוכה או אפסית), מה שאינו אפשרי בטכנולוגיית ה- PV. מבין מקורות האנרגיה המתחדשת, השמש היא בעלת הפוטנציאל הגדול ביותר בישראל. חברות ישראליות היו והינן חלוצות בפיתוח טכנולוגיות לייצור חשמל מאנרגית השמש, עיקרו במקטע התרמו-סולארי. אחד הנושאים שחזר ועלה בדיוני הפורום הוא ההשוואה של הטכנולוגיה התרמו-סולארית לעומת הפוטוולטאית.

פרסומים נוספים שיכולים לעניין אותך

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות