פיתוח קהילה בת קיימא וחסכונית באנרגיה

הטכניון – קמפוס ירוק

מועדון האנרגיה 

 

הרצאת אורח

 

מועדון האנרגיה של מוסד הטכניון גאה לארח את דאג ניומן, להרצאת אורח בנושא:

 

פיתוח קהילה בת קיימא וחסכונית באנרגיה Sustainable Community Design Energy-Efficient

 

ההרצאה תציג רעיונות חדשים בנוגע לפיתוח ועיצוב של קהילות מקיימות, כפי שהוצגו בתחרות לעיצוב אורבאני בר קיימא. התחרות התקיימה בשנת 2001, על מנת לעודד חשיבה ויוזמות בנושא פיתוח עירוני, ניהול ועיצוב, ולקדם הקמה של ערים ברות קיימא בעולם כולו.

במסגרת התחרות הוזמנו נציגים של תשע מדינות, בשבעה אזורים גיאוגרפיים על פני הגלובוס, לבחור עיר המונה לפחות 100,000 תושבים, על מנת לשמש כמודל לעיצוב עירוני בר קיימא.

כל עיצוב צריך היה לכלול מערכת אנרגיה משולבת ומערכת סביבתית, אשר תוכל להכיל צמיחה אורבנית עתידית, ופיתוח ללא השפעה שלילית על משאבי טבע ופליטה של גזי חממה לאטמוספרה.

מערכות אלו צריכות היו לכלול אפשרויות בקרה לפליטות, אנרגיה, פסולת מוצקה ושפכים, וכן תשתיות, תחבורה  ומבנים אשר יובילו את הפיתוח העירוני ב- 100 השנים הבאות.

בנוסף לעיצוב העתידני, כל קבוצה מתחרה צריכה היתה להגיש מפת דרכים מעשית להובלת הקהילה לקראת קיימות בטווח הקצר – (5-30 השנים הבאות), הכוללת מוסדות, כלכלה, חברה וטכנולוגיה.

תשע הקבוצות הגישו את עבודותיהן לצוות שופטים מתחומי האנרגיה, הסביבה, העיצוב העירוני והניהול בחודש פברואר 2003, והגנו על עבודותיהם בסימפוזיון בינלאומי אשר נערך בטוקיו, יפן, ביוני 2003.

במסגרת הסמינר יציג דאג ניומן, מנהל הפרויקט של הצוות המשולב ארה"ב- מקסיקו את האתגרים והפתרונות לפיתוח עירוני בר קיימא עבור כל האומות המתחרות. הסמינר יכלול גם סרטון של 18 דקות המאיר את האלמנטים העיצוביים של הפרויקט המנצח – ארה"ב – מקסיקו.

 

Energizing Sustainable Cities - לצפייה במצגת לחץ כאן

 

לצפייה בדפי מידע - לחץ כאן

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות