פרויקט אנשים ישראל - המדריך לחברה הישראלית www.peopleil.org

www.peopleil.org

"אנשים ישראל" הוא הוצאה לאור מקוונת, שמהווה מדריך מקיף - טקסטואלי ויזואלי לחברה הישראלית. הפרויקט נולד מתוך אמונה שבאמצעות אספקת מידע עדכני, עשיר, מגוון ואמין, לצד ניתוחים ופרשנות מקיפה של תופעות שונות, תינתן תרומה  מעמיקה למגזרים שונים בישראל, לגיבוש מדיניות ציבורית אפקטיבית, להפחתת דעות קדומות וסטריאוטיפים בציבור הישראלי, לעידוד סובלנות כלפי האחר והשונה ולמתן יתר לגיטימציה לעושר שבשונות.

הישגים במהלך 2015:

תנועת הגולשים לאתר: במהלך 2015 הגיעה לכ-40,000 גולשים בחודש. לאחרונה האתר שודרג וכיום הוא לא רק כתב עת אלא גם הוצאה לאור של ספרים המתמקדים בניתוח החברה הישראלית. בשיתוף עם חברת Red-Interactive, בוצעו התאמות טכנולוגיות שמאפשרות לייצר ספרים דיגיטליים בקלות, ידידותיים לגולש ובאיכות גבוהה מאד. באתר קיימים כעת שני פורמטים חדשים: ספרי עיון ומדע, וספרי אלבום (מותאמים להצגת חומר ויזואלי באופן עשיר ומגוון).

בימים אלה מסתיים המחקר המקיף על דור ה-Y הישראלי. כדי לקבל משובים מהציבור לפני הפרסום, הועלו פרקי המחקר ל"אנשים ישראל". כמו כן, התקיימו מפגשים והרצאות לגופים מגוונים. גרסה מקוצרת של המחקר ומותאמת לקהל הרחב פורסמה כספר בהוצאת מודן.

בנוסף, בעקבות פניה של ראש אמ"ש במשטרת ישראל, ניצב גילה גזיאל, נערך מחקר דור ה-Y במשטרת ישראל, במשך חצי שנה על שוטרים צעירים (בשיתוף פעולה עם מחלקת מדעי ההתנהגות של המשטרה).

הנחת היסוד היתה שפער הדורות הכללי בחברה הישראלית מוצא את ביטויו גם באוכלוסיית המשרתים במשטרת ישראל ושמציאות זו מייצרת אתגרים רבים לארגון גדול ומורכב כמו המשטרה.

דו"ח המחקר, שהוגש באוקטובר 2015, מניח תשתית לחשיבה על הנחות יסוד ארגוניות במשטרה, במטרה לחולל מפנה אסטרטגי שיתאים את הארגון לשינויי מאקרו המתחוללים בעולם.

במרץ 2015 אורגן באוניברסיטת חיפה יום עיון בנושא תרבות האוכל הישראלית בשיתוף פעולה בין ספריית האוניברסיטה ל"אנשים ישראל". את יום העיון ליוותה תערוכת צילומים היסטוריים, שהוצגה בגלריית הרוח הישראלית.

הישגים במהלך 2014:

  • הכפלת מספר הגולשים לאתר: במהלך 2014 חל גידול מרשים במספר המבקרים באתר - כ-50,000 בחודש - גידול של יותר מפי 2, ביחס לשנה שעברה. כך למשל, במהלך חודש דצמבר 2014 גלשו לאתר 49,679 אנשים בהשוואה ל-24,083 גולשים בדצמבר 2013 (גידול של 106.28%).
  • צמיחה בהיקף המידע באתר: נכון לסוף דצמבר 2014 כולל האתר כ-640 מאמרים ודפי מידע בתחומים מגוונים (גידול של כ-20 מאמרים ודפי מידע ביחס לאשתקד). בצינור מצויים עוד כ-20. כמו כן האתר כולל 177 אלבומי תמונות ישראליאנה [היסטוריה ישראלית] - צמיחה של 20 אלבומים (בצינור מצויים עוד כ- 40 אלבומים).
  • לוח שנה תרבותי דינמי: עודכנו ונוספו בלוח השנה של האתר אירועים חשובים ומגוונים בחברה הישראלית אשר משקפים את דופק החיים של החברה הישראלית ואת הדמוקרטיות, הדינמיות והרבגוניות שלה.
  • מחקר דור ה-Y הישראלי: ביצוע מחקר מדעי רחב היקף על הצעירים הישראלים. כדי לקבל משובים מהציבור לפני הפרסום, הועלו פרקי המחקר ל"אנשים ישראל". כמו כן, התקיימו מפגשים והרצאות לאנשים בכירים בשטחים חברתיים מגוונים: צבא, משטרה, משרד הרווחה, משרד החוץ, מכללות אקדמיות, מנהלי כוח אדם, מנהלי חברות ועוד.

הישגים במהלך 2013:

1. צמיחה בהיקף המידע באתר: נכון לסוף דצמבר 2013 כולל האתר כ-620 מאמרים ודפי מידע בתחומים מגוונים (גידול של כ-30 מאמרים ודפי מידע ביחס לאשתקד). בצינור מצויים עוד כ-30. כמו כן האתר כולל 160 אלבומי תמונות ישראליאנה [היסטוריה ישראלית] (בצינור מצויים עוד כ- 80 אלבומים.

2. לוח שנה תרבותי דינמי: עודכנו ונוספו בלוח השנה של האתר אירועים חשובים ומגוונים בחברה הישראלית אשר משקפים את דופק החיים של החברה הישראלית ואת הויטליות, הדמוקרטיות, הרבגוניות והדינמיות שלה.

3. סיורי היכרות עם המגזר החרדי: התקיימו סיורים במוסדות שונים בבני ברק לעיתונאיות הבכירות של ידיעות אחרונות ולחניכי המכללה לביטחון לאומי.

4. תערוכות חדשות בגלריה הדיגיטלית "הרוח הישראלית": הוקמה בסוף שנת 2011 בכניסה לאוניברסיטת חיפה והיא מהווה במה קבועה של שמונה מסכים דיגיטליים גדולים להצגת תערוכות צילומים אתנוגראפיים עם דגש על תופעות היסטוריות ועכשוויות בחברה הישראלית. השנה הוצגו התערוכות הבאות: "התקליט הישראלי – היסטוריה של עיצוב" (ערן דינר);  מחול ישראלי" (מולה עשת); "נוסטלגיה ישראלית" (מולה עשת); "פרסום וינטאז'" (מולה עשת). "נוף ארצנו" (עזריה אלון).

5. תיעוד בתי כנסת בראש העין: הושלם פרויקט תיעוד בתי הכנסת בראש העין. במסגרת הפרויקט תועדו כ-80 בתי כנסת מתוך כ- 130, שקיימים בעיר. סיום הפרויקט נחגג בטקס חגיגי בראש העין בנוכחות ראש העיר ובהרצאות של ד"ר תמר אלמוג ופרופ' עוז אלמוג.

פרסומים תחת הנושא

תגיות: חברה ישראל
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות