אמילי סילברמן

ד"ר אמילי סילברמן היא חוקרת בכירה לשעבר במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית. ניהלה את פרויקט מדיניות דיור בר השגה.

אמילי משמשת גם כחוקרת בכירה במרכז לחקר העיר והאזור, בפקולטה לארכיטקטורה ותכנון ערים בטכניון, בו היא עומדת בראש המעבדה לתכנון עם קהילה, ומלמדת בתוכנית ללימודי מוסמכים. המעבדה לתכנון עם קהילה מקדמת מחקר יישומי והשוואתי הנוגע להיבטים חברתיים בתכנון ולדיור בר השגה. המעבדה לתכנון עם קהילה מקדמת שותפויות עם בעלי תפקידים בסקטור הציבורי, בחברה האזרחית ובמגזר הפרטי בארץ ובחו"ל.

עבודתה של אמילי באקדמיה מושתתת על תפקידים קודמים בפיתוח קהילתי ויועץ ארגוני; וכמנהלת, מייסדת, וחברת ועד מנהל של ארגוני חברה אזרחית. ניסיון זה בא לידי ביטוי בשאיפה לערב סטודנטים בעבודה מעשית עם ארגונים לשינוי חברתי, ובפיתוח שותפויות עם מקבלי החלטות במגזרים השונים. אמילי מתגוררת עם בנה בדרום תל-אביב-יפו.

Affordable Housing: Developing Policy, Awareness and Pilot Projects

דיור בר השגה: פיתוח ידע, רישות, וקידום מדיניות

מחירי הדיור האמירו מעבר להישג ידם של ישראלים רבים, במיוחד באזורי הביקוש. דיור הוא מוצר בסיסי, ומקום המגורים מכתיב רבות אודות חיינו – מקום הלימוד והמשחק של הילדים, הסכונים הסביבתיים אליהם אנו חשופים, ואף אפשרויות התעסוקה והתחבורה שלנו. האמרת מחירי הדיור מטיבה עם בעלי דירות, אך עשויה במקביל לדחוק אחרים לאזורים של 'עוני מרוכז', המאופיינים ברמת שירותים נמוכה, ואפשרות מוגבלת למוביליות חברתית.
Social city on the watch - Planning, housing and human rights

עיר חברתית במבחן - תכנון, דיור וזכויות אדם

03.01.2012
בכנס ידונו אנשי מקצוע, אקדמיה, רשויות מקומיות וחברה אזרחית באופן שבו תכנון ומדיניות עירונית משפיעים על דפוסי המגורים ועל הדרה ממגורים.
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות