רפי נוה

רפי נוה
עמית מחקר בכיר
052-4209700
rafinave@gmail.com

לרפי נסיון עשיר ומגוון מ-40 שנים בתעשיית הטכנולוגיה העילית בישראל.

רפי שירת בתפקידים בכירים במספר חברות מצליחות, ביניהן – גיוון אימג'ינג – שם כיהן כסמנכ"ל בכיר למחקר ופיתוח, טאואר סמיקונדקטור – בה כיהן כמדען ראשי וסמנכ"ל שירותי לקוחות ו – NDS בה כיהן כסמנכ"ל מחקר ופיתוח.

בשנת 2014 רפי הצטרף לטכניון כמנהל מרכז ברוניצה ליזמות – אשר חינך דורות צעירים של יזמים בוגרי טכניון וטיפח צוותים וחברות צעירות שזכו להצלחה טכנולוגית ועסקית.
בשנת 2018 רפי הצטרף ל-מוסד שמואל נאמן כעמית מחקר בכיר.

רפי החל את הקריירה המקצועית כבוגר הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, בשנת 1974. הוא היה אחד מארבעת המהנדסים הראשונים של אינטל ישראל והוביל את פיתוח מוצר הדגל שלה: המעבד המתימתי, ה – 8087. לאחר מכן, שירת 5 שנים כמנכ"ל אינטל ישראל אשר התפתחה בתקופתו להיקף של כ – 200 מהנדסים.

נוה קיבל לאחרונה את פרס 'מוביל גלובאלי של התעשיה' בתחום המוליכים למחצה, מטעם כנס ChipEx2021. כמו כן, זכה בפרס רוטשילד להנדסה – לציון המעבדים המתימתיים של אינטל ישראל.
כמו כן, זכה בפרס הצטיינות אישית של אינטל.

רפי היה חתן התנ"ך של צה"ל בשנת 1970.

במסגרת עיסוקיו במוסד שמואל נאמן רפי מתמקד בנושאים הבאים: תעשיה 4.0, קשרי אקדמיה – תעשיה, חינוך מתקדם, יזמות וחדשנות.

איפיון תכנית אב לאזור התעשייה מישור רותם

איפיון תכנית אב לאזור התעשייה מישור רותם

אזור התעשייה מישור רותם שנמצא בתחום השיפוט של המועצה האזורית תמר, הוא הגדול בשטחו במדינת ישראל, מאכלס היום מספר מפעלים גדולים ומטמנת הפסולת הגדולה במדינת ישראל. מישור רותם הוא המקור העיקרי בישראל לכריית חול עבור תעשיית הבניה והסלילה לכעשרים השנים הקרובות.
קשרי אקדמיה תעשייה

קשרי אקדמיה תעשייה

ניתוח של קשרי אקדמיה-תעשייה על בסיס של נתונים ואינדיקטורים כמותיים. פיתוח תובנות על לגבי מדיניות אופטימלית ומודלים מתקדמים לאיזון בין מסחור טכנולוגיה והעברת טכנלוגיה, המבוססת על פעילות משותפת עם ובמימון מחקרים ע"י התעשייה. המלצות לצעדי מדיניות על בסיס התובנות מתוך ראייה של טובת הכלכלה הלאומית והחברה.
הערכת תרומתה של "אינטל ישראל" לכלכלה הלאומית

הערכת תרומתה של "אינטל ישראל" לכלכלה הלאומית

עבודה זו הינה חלק מניסיוננו לבחון את הסוגיה של תרומות חברות גדולות למשק הלאומי. מידת תרומתה של אינטל ישראל למשק נבחנה בשלושה "מישורי תרומה": התרומה הישירה, התרומה המצרפית והתרומה הרכה. התרומה הרכה כומתה בחלקה לערכים כספיים. לפי הממצאים דומה שניתן לקבוע שאינטל ישראל הינה אבן יסוד עליו נשענת "תעשיית העילית" של ישראל.
אפיון פעילות יישום ידע של אוניברסיטאות בישראל בהתבסס על מדדים של מסחור והעברת טכנולוגיה

אפיון פעילות יישום ידע של אוניברסיטאות בישראל בהתבסס על מדדים של מסחור והעברת טכנולוגיה

יולי, 2019
ניתוח של קשרי אקדמיה-תעשייה על בסיס של נתונים ואינדיקטורים כמותיים של אוניברסיטאות ישראליות תוך השוואה לאוניברסיטאות מובילות בחו"ל. פיתוח תובנות על לגבי קוי מדיניות אופטימלית לאיזון בין מסחור טכנולוגיה והעברת טכנלוגיה, לאופטימיזציה לצעדי מדיניות מתוך ראייה של טובת הכלכלה הלאומית והחברה.
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות