מתמטיקה ללא הפסקה

ליווי הטמעת הפרויקט בבתי הספר של רשת אורט נעשה בעזרת: ד"ר אלי איזנברג, סמנכ"ל בכיר וראש המנהל למו"פ ולהכשרה, אורט לאה דולב - מנהלת הוראת המתמטיקה.

תכניות הלימודים במתמטיקה במרבית המדינות בעולם וישראל בכללן, אינן משקפות את העשייה המתמדת ואת הידע החדש המצטבר חדשות לבקרים בתחום המתמטיקה. אצל חלק גדול מבוגרי מערכת החינוך נוצרת תפיסה שגויה שהמתמטיקה היא תחום סגור וקפוא, שבו כל התשובות ידועות ונותר בו מעט מאוד, אם בכלל, מקום לחידושים. בניסיון להתמודד עם הבעיה, פיתח צוות הפרויקט אוסף של הבזקי-חדשות-מתמטיות המתמקד בפריצת-דרך בתחום המתמטיקה.

החל מאוקטובר 2011 מוסד שמואל נאמן משתתף במימון חלקי של מחקר ייתכנות  שמטרתו היא לחשוף את תלמידי החטיבה העליונה של בתי-הספר העל-יסודיים בישראל לחדשות מתוך המתמטיקה בת זמננו תוך הגברת המוטיבציה ללמידתה כתחום חי תוסס ויצירתי, מבלי לפגוע בקצב ההתקדמות בהוראת תכנית הלימודים המחייבת, ומבלי לפגוע בהישגי התלמידים בבחינות הבגרות. מאז בכל שנת לימודים התנהל ניסוי בשני בתי ספר ברשת "אורט" במתכונת של "חדר-מורים לומד", כלומר כל צוות המורים למתמטיקה השתתף במחקר במקביל להשתלמות שבמסגרתה הוכשרו המורים לשילוב הבזקי חדשות והתנסו בכך בפועל בכיתותיהם תוך בדיקת תגובות התלמידים. בשנה"ל תשע"ב (ספט 2011-יוני 2012)  השתתפו במחקר 16 מורים עם 336 תלמידיהם בכיתות ט-י"ב. בשנת הלימודים תשע"ג (ספט 2012-יוני 2013) השתתפו במחקר 338 תלמידים של 21 מורים.  כל אחד מהמורים שילב בכיתה אחת לפחות, 6 הבזקי חדשות במהלך שנת הלימודים. תגובות התלמידים מעודדות שדרוג של פריסת המחקר באופן ארצי בעתיד תוך המשך פיתוח הבזקים חדשם ועדכון ההבזקים הקיימים בהתאם לחדשות המפרסמות בעיתונות המחקר המתמטי.

ניתן לצפות בדוגמת הבזק בקישור: http://ramzor.sni.technion.ac.il

פרסומים תחת הנושא

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות