חדשות מ 2022

מוסד שמואל נאמן יוביל 6 יחידות מידענות למשרד החינוך

05 ינואר, 2022

מוסד שמואל נאמן יכין למדען הראשי של משרד החינוך 6 יחידות מידענות שמטרתן להציג למקבלי ההחלטות ביחידות המטה של משרד החינוך ידע מחקרי עדכני בנושאים שונים העומדים על סדר יומה של מערכת החינוך, על יחידותיה, לאחר שזכה בעקבות קול קורא שהתפרסם. מטרת היחידות לספק תשתית ידע מחקרי אשר נחוץ להבנת תהליכים הנוגעים לתחומי העיסוק של מערכת החינוך. הנושא הראשון שהתקבל הוא: "האם תגמול דיפרנציאלי משפיע על איכות הוראת המורים?"

"המנצחים והמפסידים של מגפת הקורונה בישראל ובצרפת": מוסד שמואל נאמן מוביל מחקר חדש

05 ינואר, 2022

הצעתו של ד"ר ערן לק, חוקר בכיר במוסד שמואל נאמן, "המנצחים והמפסידים של מגפת הקורונה בישראל ובצרפת: הערכת השפעות ארוכות הטווח של המשבר על הרווחה והמיטביות של האוכלוסייה", שהוגשה במסגרת התוכניות הדו-לאומיות ישראל-צרפת, זכתה למימון ע"י משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה. המחקר מתבצע בשיתוף פעולה עם המכון למדע המדינה פריז – Sciences Po. צוות המחקר כולל את ד"ר יעל אלבו ואת ד"ר ערן זיידיס ממכללת גליל מערבי. מטרת המחקר היא למדל ולחזות את הגורמים הקשורים למיטביות (well-being) האובייקטיבית והסובייקטיבית של האוכלוסייה הישראלית והצרפתית בשלבים של שלהי המגיפה והתאוששות ממנה תוך שימוש משולב בנתוני פאנל מבוססי הסתברות ובנתוני עקבות דיגיטליים.

ד"ר ראובן גל ישמש חבר בצוות לבחינת מודל השירות בצה"ל

05 ינואר, 2022

ד"ר ראובן גל, חוקר בכיר במוסד שמואל נאמן, ישמש חבר בוועדת המומחים שתלווה את פרויקט עבודת המטה של צה"ל לבחינת מודל שירות החובה בצה"ל. במסגרת זו, הדו"ח מודל הגיוס לצה"ל: חלופות וחידושים, שפורסם במוסד שמואל נאמן ישמש את עבודת המטה של צה"ל.

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות