חדשות מ-2016

בסוף השנה יצא לאור ספרו של פרופ' שלמה מיטל תחת הכותרת: Technion Nation

07 דצמבר, 2016

 בסוף השנה יצא לאור ספרו של פרופ' שלמה מיטל תחת הכותרת: Technion Nation. הספר יהיה בשפה הסינית, והמו"ל שלו הוא , Hangzhu - Books China Machine Press, שנחשב למו"ל ספרי העסקים הגדול בסין. הספר יופץ בסין.

פרופ' רחל אלתרמן תעניק הרצאה מרכזית בכנס דיור של בנק ישראל "סוגיות בשוק הדיור"

30 נובמבר, 2016

פרופ' רחל אלתרמן תעניק הרצאה מרכזית בכנס דיור של בנק ישראל "סוגיות בשוק הדיור" שייתקיים ב-27 לדצמבר בירושלים. את הכנס תפתח נגידת בנק ישראל הד"ר קרנית פלוג.

הרצאתה של אלתרמן תהיה ההרצאה המרכזית והיא תתבסס על עבודתה שנעשתה במוסד שמואל נאמן.

פרופ' שלמה מיטל, העניק הרצאה ב-10 לנובמבר בלוצרן, שוויץ, בכנס ישראל שוויץ

10 נובמבר, 2016

פרופ' שלמה מיטל, העניק הרצאה ב-10 לנובמבר בלוצרן, שוויץ, בכנס ישראל שוויץ: Swiss-Israel Chamber of Commerce,  Switzerland Technion Society  נושא ההרצאה: SwIssrael: Innovation Nation Acquires Startup Nation מטרת ההרצאה נסיון לקדם שת"פ בין ישראל לשוויץ.

ד"ר ערן לק הציג באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים את דו"ח אונסק"ו על מיפוי מערכת המחקר והחדשנות של ישראל.

09 נובמבר, 2016

ד"ר פרי לב-און וד"ר מרים לב-און, מצוות אנרגיה וסביבה במוסד שמואל נאמן, השתתפו בישיבת ועדת המשנה לאנרגיה מתחדשת, שהתקיימה במשכן הכנסת ב-9 בנובמבר 2016. מטרת המפגש היתה דיווח על עמידת הממשלה ביעדי התכנית להפחתת פליטות גזי חממה ובלוחות הזמנים, וכן היערכותה לקראת ועידת מרקש. לב-און הציגה את המסמך על כימות פליטות מתאן ממגזר הגז הטבעי, אשר הוכן על ידי מוסד שמואל נאמן עבור המשרד להגנת הסביבה והוגש למדענית הראשית במאי 2016. מסמך זה אף הוצג בפורום האנרגיה שהתקיים בספטמבר 2016 על יישום מתווה הגז הטבעי בישראל. המסמך כולל סיכום של ממצאים והמלצות ליישום בישראל אשר הודגשו בישיבת הוועדה בכנסת.

פרופ' שלמה מיטל העניק הרצאה ב-8 לנובמבר באוניברסיטת מסריק (צ'כיה)

08 נובמבר, 2016

פרופ' שלמה מיטל, העניק הרצאה ב-8 לנובמבר באוניברסיטת מסריק (צ'כיה) על: Building a vibrant startup ecosystem for the Czech Republic, לסטודנטים לתואר שני, במסגרת קורס ישראלי שמאורגן ע"י ד"ר איתן אנדרס, מאונ' חיפה.

פרופ' אופירה אילון השתתפה בישיבת ועדת המדע והטכנולוגיה בנושא: "חדשנות בטיפול בתוצרת חקלאית: בטיחות, בריאות והארכת חיי מדף".

01 נובמבר, 2016

פרופ' אופירה אילון השתתפה בישיבת ועדת המדע והטכנולוגיה בנושא:"חדשנות בטיפול בתוצרת חקלאית: בטיחות, בריאות והארכת חיי מדף".

הישיבה התקיימה ב-1 לנובמבר והועברה בשידור חי בערוץ הכנסת. פרופ' אילון הציגה בישיבה את העבודות של מוסד שמואל נאמן בשנים האחרונות, אשר סוקרות את ערכי החקלאות ותרומתם למשק הישראלי.

בנוסף הוצג המסמך החדש של המוסד העוסק בחדשנות בטכנולוגיות חקלאיות לאור שינויי האקלים והביקוש הגובר למזון בעולם. הדו"ח הוגש ליו"ר הוועדה ולחברי הכנסת שנכחו בישיבה לאור בקשתם.

פרופ' שלמה מיטל העניק הרצאה ב-14 לאוקטובר בכנס Israel China Investment Summit

14 אוקטובר, 2016

פרופ' שלמה מיטל העניק הרצאה ב-14 לאוקטובר בכנס Israel China Investment Summit, שנערך במלון דן כרמל בחיפה בפני קבוצת משקיעים מסין. מטרת הכנס היתה ללמוד על ההזדמנויות שיש לסטארט אפים בשיתוף פעולה שבין ישראל לסין. 

פרופ' אופירה אילון בראיון בתוכנית "הכל דיבורים"/ רשת ב' - שינויי האקלים והשלכותיו

05 יוני, 2016

פרופ' אופירה אילון התראיינה בתוכנית הכל דיבורים של רשת ב' על שינויי האקלים והשלכותיו

פרופ' אופירה אילון התראיינה בתוכנית הרדיו "בדרך אל הטבע" של רשת ב', על היעדר תכנית עבודה של המשרד להגנת הסביבה בנושא היערכות לשינויי האקלים.

07 מאי, 2016

פרופ' אופירה אילון התראיינה בתוכנית הרדיו "בדרך אל הטבע" של רשת ב', על היעדר תכנית עבודה של המשרד להגנת הסביבה בנושא היערכות לשינויי האקלים.

דור ה-Y כאילו אין מחר - ריאיון בתכנית של לונדון וקירשנבאום / תמר ועוז אלמוג

15 מרץ, 2016

 

פרופ' רחל אלתרמן בראיון לאולפן ynet בנושא עליות במחירי הדיור בישראל

02 פברואר, 2016

היצע הדיור המוגבל בישראל גרם לעלייה במחירי הדירות בשיעור הגבוה ביותר ביחס למדינות המפותחות בעולם, כך טוען ארגון ה-OECD בדו"ח שפרסם על כלכלת ישראל. הנתונים האלה אינם מפתיעים - אז מה בכל זאת ניתן לעשות כדי לשנות את המצב העגום של שוק הנדל"ן בארץ? שיחה עם פרופ' רחל אלתרמן, מתכננת ערים ומשפטנית ממוסד נאמן למחקרי מדיניות לאומית בטכניון. צפו בדיון באולפן ynet.

פרופ' אילון התראיינה בתוכנית הרדיו "בדרך אל הטבע" בנושא השלכת עודפי מזון

30 ינואר, 2016

פרופ' אופירה אילון ממוסד שמואל נאמן התראיינה בתוכנית הרדיו "בדרך אל הטבע"  בנושא השלכת עודפי מזון.

ד"ר ראובן גל השתתף בכנס כנרת השלישי לאגודת חוקרי צבא-חברה

26 ינואר, 2016

ד"ר ראובן גל השתתף בכנס כנרת השלישי של אגודת חוקרי צבא-חברה בישראל: "תמורות ביחסי צבא-חברה בישראל בעידן המלחמות החדשות". ד"ר גל שימש כיו"ר במושב בנושא 'גיוס חרדים לצה"ל – משמעויות ליחסי צבא-חברה-פוליטיקה בישראל'.

ד"ר ערן לק הציג באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים את דו"ח אונסק"ו על מיפוי מערכת המחקר והחדשנות של ישראל.

17 ינואר, 2016

ד"ר ערן לק הציג באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים בירושלים את דו"ח אונסק"ו על מיפוי מערכת המחקר והחדשנות של ישראל. המחקר, ביוזמתה של האקדמיה, בוצע  במסגרת סדרת המחקרים של אונסק"ו על מדיניות מדע, הנדסה, טכנולוגיה וחדשנות.

פרופ' אילון העבירה הרצאה על מדיניות ניהול משאבי טבע והשפעתה על הסביבה ואיכות החיים בכנס הגליל השלישי לניהול וכלכלה.

11 ינואר, 2016

פרופ' אילון, ראש תחום איכות הסביבה במוסד שמואל נאמן, העבירה הרצאה על 'מדיניות ניהול משאבי טבע והשפעתה על הסביבה ואיכות החיים' בכנס הגליל השלישי לניהול וכלכלה שנערך במכללה האקדמית גליל מערבי. ניתן לצפות בהרצאה כאן.

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות