חדשות מ-2013

צוות פרויקט שילוב חרדים השתתף בועידת ההייטק למגזר החרדי

12 דצמבר, 2013

המגזר החרדי הוא הזדמנות כלכלית אדירה למדינת ישראל. הכנס אורגן ע״י יזם חרדי מצליח בתחום ההייטק.

 

פרופ' שלמה מי-טל השתתף בועידת ישראל לעסקים של גלובס בנושא ההייטק הישראלי

09 דצמבר, 2013

פרופ' שלמה מי-טל השתתף בועידת ישראל לעסקים של גלובס – "בשנה שבה לא הכל ורוד ההייטק הישראלי ממשיך לנסוק". פרופ' מי-טל השתתף בעימות בנושא: האם אקזיטים תורמים לתעשייה המקומית או פוגעים בה?.

פרופ' אופירה אילון השתתפה בתוכנית הרדיו - אנשים ומעשים טובים - בקול ישראל

13 נובמבר, 2013

פרופ' אופירה אילון השתתפה בתוכנית הרדיו - אנשים ומעשים טובים - בקול ישראל  בנושא: "למה לזרוק מזון כשיש כל כך הרבה רעבים?".

מועדון ה- 100 של בוגרי הטכניון קיים כנס תחת הכותרת: "אקזיט, פיתוח חברה גדולה ופריון

28 אוקטובר, 2013

יום המזון העולמי

16 אוקטובר, 2013

יום המזון העולמי, ומסתבר שלמרות שאוכלוסיות שלמות רעבות, לא חסר מזון בעולם, הוא פשוט לא מחולק נכון, וכשליש ממנו הולך לאיבוד ונזרק עוד לפני שמגיע לצלחת. מדוע מתרחש איבוד המזון? באיזה חלק משרשרת הייצור זה קורה? מה אפשר לעשות ובידי מי הפתרונות? ד"ר אמנון ליכטר, מהמחלקה לחקר תוצרת חקלאית טרייה ממכון וולקני, שיתף אותנו במספרים ובתהליכים שבהם מתבזבז המזון, ובאילו שיטות אפשר לשפר ולייעל את המצב. ד"ר ציפי עשת, ממוסד שמואל נאמן מהטכניון, סיפרה לנו על מחקר שמתקיים בנושא איבוד תוצרת חקלאית בארץ, בכדי למנוע את האיבודים האלו בעתיד.

להאזנה לשידור הרדיו, לחץ כאן.

פרופ' אופירה אילון דנה במתווה להערכות הרשויות המקומיות לשינוי האקלים בתכנית הרדיו של מיכאל מירו ברשת ב'

05 אוקטובר, 2013

להאזנה לשידור וקריאת התמליל, לחץ כאן.

פרופ' אופירה אילון סיירה באסדת הגז תמר של חברת נובל אנרג'י

30 ספטמבר, 2013

פרופ' אופירה אילון, עמיתת מחקר בכירה וראש תחום סביבה במוסד שמואל נאמן, הייתה אורחת של חברת נובל אנרג'י באסדת תמר.

פרופ' אילון, יחד עם מומחים מובילים נוספים בתחום האנרגיה, סיירה על האסדה והכירה מקרוב את תהליך הטיפול בגז מנקודות ההפקה עד אספקתו לצרכנים בארץ.

ד"ר גלעד פורטונה הוזמן לשאת את הנאום המרכזי בסמינר "פתרונות מים חדשניים בנושא המים לתעשיית מזון" בפילדלפיה, ארה"ב

10 ספטמבר, 2013

ד"ר גלעד פורטונה, עמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן, הוזמן ע"י לשכת המסחר פילדלפיה-ישראל לשאת את הנאום המרכזי בסמינר "פתרונות מים חדשניים בתעשיית המים: מינוף המומחיות של ישראל בנושאי המים לתעשיית מזון" שייערך ב12 לספטמבר 2013, בפילדלפיה, ארה"ב.

להזמנה לחץ כאן (אנגלית). 

פרופ' אופירה אילון השתתפה בכנס 'חדשנות טכנולוגית בטיפול בפסולת' שנערך ב9.9.13

03 ספטמבר, 2013

פרופ' אופירה אילון, ראש תחום איכות הסביבה במוסד שמואל נאמן הוזמנה להשתתף בכנס הבינלאומי בנושא "חדשנות טכנולוגית בטיפול בפסולת", שנערך בפארק המיחזור חירייה ביום שני ה9 לספטמבר 2013. פרופ' אילון נתנה הרצאה בנושא השימוש בתמריצים כלכליים בנהול פסולת

הפורום להשכלה גבוהה - וידאו מפגש מספר 25 עלה לאתר המוסד

09 יולי, 2013

לעמוד הפרויקט לחץ כאן.

לסרטון הפגישה ב- YouTube, לחץ כאן.

 

פרופ' עוז אלמוג ממוסד שמואל נאמן השתתף בכנס השנתי של עולם המוזיקה הישראלית

09 יוני, 2013

פרופ' עוז אלמוג, ראש פרויקט אנשים ישראל במוסד שמואל נאמן, השתתף ברב שיח בנושא: ' "אני בחור אנלוגי בעולם דיגיטאלי": המוזיקה הישראלית ברשת ',  במסגרת הכנס השנתי של עולם המוזיקה הישראלית- "מי אני ? שיר ישראלי !", שנערך ב 09.06.13.

 

משתתפי רב השיח:

יו"ר: פרופ' מירה מרקוס-קאליש, מנהלת קשרי מחקר מדעיים, לשכת הנשיא, אוניברסיטת ת“א

פרופ' עוז אלמוג, סוציולוג והיסטוריון של החברה הישראלית, חבר סגל בחוג ללימודי א"י באוניברסיטת חיפה ועמית במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית בטכניון

רוני בראון, מנכ"ל הליקון

דרור גלוברמן, עורך אתר נקסטר מבית מאקו, מגיש "אנשים" בערוץ 2, וחבר להקת נאג' חמאדי

יניב מורוזובסקי, יועץ, מקים ומנהל תחנות רדיו באינטרנט

דיויד סלע, עורך אתר נוסטלגיה אונליין ותחנת רדיו נוסטלגיה

דן תורן, מוזיקאי ושחקן

 

לתכנית הכנס לחץ כאן.

ד"ר ראובן גל התראיין בגלי צה"ל בתכניתה של יעל דן, "עושים צהריים"

26 מאי, 2013

ד"ר ראובן גל, ראש פרויקט שילוב חרדים, השתתף בתכנית הרדיו "עושים צהריים עם יעל דן", בגלי צה"ל.

24 אפריל, 2013

להאזנה לחץ כאן.

מוסד שמואל נאמן וחוק הריכוזיות

23 אפריל, 2013

בתאריך ה- 22-04-2013 אישרה הממשלה, את חוק הריכוזיות ואת המתווה לתקציב המדינה לשנים 2013-2014, שיהיה דו-שנתי. מטרת חוק הריכוזיות הינה להפחית את הריכוזיות במשק ולהגדיל את התחרות. מי שיהיה אמון על ביצועה הוא שר הכלכלה והמסחר נפתלי בנט.

הצעת חוק הריכוזיות מבוססת על המלצות הוועדה להגברת התחרותיות במשק ומטפלת בשלושה היבטים מרכזיים: שקילת שיקולי ריכוזיות כלל-משקית ושיקולי תחרותיות בהפרטות שמבצעת הממשלה; הגבלות על מבני אחזקות פירמידליים; והפרדה באחזקות נכסים ריאליים ופיננסיים. החוק שנועד להגביל חברות בעלות מבנים פירמידיאליים, לכפות פרדה בין נכסים ריאליים ופיננסיים, לחזק את הממשל התאגידי ולהקשיח את תנאי ההפרטה של נכסי מדינה, אושר בקריאה ראשונה ביולי 2012 על ידי הכנסת ה־18. אלא שעקב הקדמת הבחירות, הדיונים בו והכנתו לקריאה שנייה ושלישית הוקפאו במהרה.

מוסד שמואל נאמן היה מעורב בהעלאת נושא בעיית הריכוזיות במשק הישראלי כבר בשנת 2010. בשיתוף עם העיתון הכלכלי דהמרקר הובילו שני הגופים יום עיון יעודי ראשון תחת הכותרת: "בחינת הריכוזיות במשק הישראל". הנושאים שעלו במסגרת יום העיון היו: השליטה בממשק בין חברות ריאליות ופיננסיות, שהתקיים בהנחייתו של גיא רולניק העורך הכלכלי הראשי של הדהמרקר, מבנה החזקות פירמידלי והפער בין הון לשליטה ועוד. השתתפו ביום העיון בכירים במשק ובעשייה הציבורית, שסייעו בקידום הנושא עד להצעת החוק. כשנה אח"כ התקיים יום עיון נוסף בנושא, גם הוא בשיתוף דהמרקר, שנועד להעמיק את השיח הציבורי בנושאים שעלו בדיון הראשון ולנקוט בצעדי פעולה ממשיים.

התוצאות של דיונים ופעילויות אחרות שמוסד שמואל נאמן מוביל ומסייע בהובלתן, בסופו של דבר, באים לידי ביטוי בצורה של חקיקה תקינה להמשך שיפור חייו ויצירת סביבת חיים תקינה ויציבה של הציבור בישראל.

 

ד"ר ראובן גל, ראש פרויקט שילוב חרדים, ישתתף בתכנית "בואו נדבר על זה" שתשודר ב-10.4.13 בין השעות 21:00-23:00, ברשת ב' של קול ישראל.

09 אפריל, 2013

ד"ר ראובן גל, ראש פרויקט שילוב חרדים ועמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן, ישתתף בתכנית "בואו נדבר על זה" ברשת ב' של קול ישראל, שתעסוק בנושא ה"שוויון בנטל", ותשודר ב- 10 באפריל 2013 בין השעות 21:00-23:00. התוכנית תונחה על ידי מיכאל מירו, מנכ"ל קול ישראל.

מתוך אתר רדיו "קול אחר":

עיקר השיח הציבורי נסוב כיום - ולמעשה מאז קום המדינה בהיקפים שונים - סביב גיוס חרדים לצה"ל. עם זאת, בשנים האחרונות מתקיים גם שיח ציבורי, קטן יותר בהיקפו, בנוגע לשילוב המגזר הערבי בשירות אזרחי לאומי ומשמעויותיו.

למרות הדיון הציבורי הנרחב, דומה כי החברה הישראלית אינה מקיימת דיאלוג משמעותי בין מגזריה השונים, בנושאים חשובים אלה, ולא פעם התחושה היא, כי מתקיים "דו שיח של חרשים" בו כל "צד" "משכנע את עצמו".

בתוכנית הרדיו בואו נדבר על זה, מבית היוצר של בית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל, ובשיתוף פעולה עם "קול ישראל", ננסה לדון בשאלות העולות בקשר לנושא זה באופן שונה מהשיח הציבורי והתקשורתי הנהוג בדרך כלל. באמצעות פאנל של נציגים מהמגזר החרדי, דתי-לאומי וחילוני, כמו גם מומחים מהאקדמיה ומהפרקטיקה, ננסה לברר באופן מעמיק יותר: מה המשמעות של "שוויון בנטל" עבור המגזרים השונים בחברה הישראלית? אילו נתונים ונרטיבים חשוב שכל מגזר ידע על משנהו, על מנת להבין טוב יותר את הסוגיות? וכיצד ניתן לקדם שיח יותר דיאלוגי בין החלקים השונים בחברה הישראלית בנושאים אלה?


משתתפי הפאנל יהיו:

ד"ר ראובן גל, ראש פרויקט "שילוב חרדים" במוסד שמואל נאמן למחקר מדיניות לאומית בטכניון, ולשעבר ראש מנהלת השירות האזרחי-לאומי במשרד ראש הממשלה וסגן יו"ר המועצה לביטחון לאומי.
לראיון של דר' ראובן גל בנושא לחץ כאן

הרב דב פוברסקי(התמונה באדיבות אתר הרב), רב צבאי במיל', נושא דרגת סא"ל. כותב טורים אישיים ומאמרים רבים.

הרב יצחק ניסים (התמונה באדיבות אתר מכון פוע"ה), ראש מכינה קדם צבאית אלישע ורב במכון פוע"ה.

 גב' זהרה ברגר-צור (התמונה באדיבות אתר הפורום לשיוויון בנטל), חברת הנהלה בפורום לשיוויון בנטל.

לכתבה המלאה על התוכנית ב"קול אחר" לחץ כאן.

לפרטים נוספים אודות התוכנית וצפייה מקוונת ביום השידור לחץ כאן.

ד"ר גלעד פורטונה ירצה במסגרת כנס על תעשיית הגז בישראל ב- 30.4.2013

08 אפריל, 2013

ד"ר גלעד פורטונה, ראש המרכז למצוינות תעשייתית במוסד שמואל נאמן, הוזמן להרצות במסגרת כנס על תעשיית הגז בישראל. את הכנס מארגנת החברה הישראלית לכימיה.

נושא ההרצאה: "מינוף הגז הטבעי בישראל לצמיחה תעשייתית תחרותית ברת קיימא"

הכנס ייערך ב- 30.4.2013

דר' גלעד פורטונה השתתף בשולחן עגול בנושא גז טבעי לתעשייה, שיזמו משרד התמ"ת והמשרד להגנת הסביבה

08 אפריל, 2013

ביום רביעי ה- 21 במרץ 2012, בשעה 9:00-11:00, במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה בירושלים.

 

מטרות ויעדי הדיון:

1. למפות את האפשרויות והתרחישים לצמיחה של תעשייה חדשה שתמנף זמינותו של משאב הגז הטבעי.

2. לזהות את הבעיות והחסמים וכן את התחומים והכלים בהם נדרשת התערבות המדינה.

הפורום להשכלה גבוהה - וידאו מפגש מספר 24 עלה לאתר המוסד

04 אפריל, 2013

לעמוד הפרוייקט לחץ כאן.

לסרטון המפגש ב-YouTube, לחץ כאן.

ד"ר גלעד פורטונה השתתף במליאה בנושא "הגז כמנוע צמיחה" בכנס הרצליה ה-13

12 מרץ, 2013

ד"ר גלעד פורטונה, ראש המרכז למצוינות תעשייתית במוסד שמואל נאמן, השתתף במליאה בנושא "הגז במנוע צמיחה: הזדמנויות לפיתוח התחבורה והתעשייה בישראל", במסגרת כנס הרצליה ה-13: "לקראת סדר יום חדש".

 

המליאה בהשתתפות ד"ר פורטונה התקיימה ביום שלישי, ה- 12.3.2013, בשעה 14:30. כנס הרצליה ה-13 התקיים בתאריכים 11-14.3.2013, במלון דן אכדיה בהרצליה.

 

להורדת המצגת של ד"ר גלעד פורטונה לחץ כאן.

 

לתכניה לחץ כאן

צוות 'שילוב חרדים' ומר בצלאל כהן נפגשו עם תא"ל גד אגמון

10 פברואר, 2013

צוות 'שילוב חרדים' (איליה זטקובצקי, ד"ר ראובן גל) ומר בצלאל כהן נפגשו עם תא"ל גד אגמון, ראש חטיבת תומכ"א (תכנון ומנהל כח אדם) באכ"א, בתאריך 10.2.2013.  חברי הצוות דנו עם תא"ל אגמון בסוגיית גיוס החרדים לצה"ל והציגו בפניו המלצות הצוות.

תמונות מהפגישה:

 

 

 

 

 

 

 

ד"ר גלעד פורטונה ירצה ביום עיון בנושא גז טבעי, שייערך במסגרת תערוכת Cleantech 2013

29 ינואר, 2013

ד"ר גלעד פורטונה, ראש המרכז למצוינות תעשייתית במוסד שמואל נאמן, הוזמן להרצות ביום עיון בנושא גז טבעי לתעשייה שייערך ע"י קבוצת משוב והתאחדות התעשיינים במסגרת תערוכת Cleantech 2013.

ההרצאה בנושא: "משק הגז הטבעי בישראל מה בוער" (מצגת)

יום העיון יתקיים ביום שלישי, 29.1.2013, בין השעות 8:30-13:00, בגני התערוכה, מרכז הירידים והקונגרסים בישראל, תל-אביב.

להזמנה ופרטים נוספים לחץ כאן

להרשמה ליום העיון לחץ כאן

ד"ר ראובן גל השתתף בדיון בנושא שילוב חרדים בהייטק בעקבות ועידת ההייטק למגזר החרדי

20 ינואר, 2013

המטרה: לגבש מדיניות עבור מנכ״ל משרד ראש הממשלה.

בהשתתפות: נציגי משרד התמ״ת, ג׳וינט, סמנכ״ל קמ״ח, המדען הראשי, סגן נשיא מכון לב, מנכ״ל אינטל, אלישע ינאי - יו״ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה, איציק קרומבי - יו״ר פורום ההייטק החרדי, ד״ר ראובן גל - מוסד שמואל נאמן וגורמים רבים נוספים.

הישיבה התקיימה בתאריך 20.1.13,  ביזמת צוות 'שילוב חרדים' במוסד נאמן.  חבר הצוות, מר הודי זק,  הכין תכנית לשילוב חרדים במפעלים טכנולוגיים  (שחמ"ט) המציגה גישה משולבת, רב-מוסדית, לעידוד חרדים ליציאה (או הסבה) למקצועות הנדסיים, ובהמשך – לקליטתם בתעשיית ההייטק בישראל.  (ראה מסמך מצורף).

הישיבה התקיימה במשרדו של אלישע ינאי יו״ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה.

דיון בנושא שילוב חרדים בהייטק בעקבות וועידת ההייטק למגזר החרדי

20 ינואר, 2013

קישור לעמוד הפייסבוק של "פורום ההייטק החרדי", שם הופיעה הידיעה: https://www.facebook.com/htfrum

גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות